Facebook

Cenione szkolnictwo prywatne

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Szkolnictwo prywatne jest coraz popularniejsze w Polsce, coraz częściej wybierane, coraz baczniej monitorowane przez osoby wybierające taką opcję. Na każdym poziomie kształcenia powstają szkoły prywatne – podstawowe, gimnazjalne, średnie oraz wyższe. Szkół jest coraz więcej, a część ma coraz wyższą jakość. Na pewno warto sprawdzić poziom danej szkoły zanim się ją wybierze. Szkoły prywatne mają pewne zalety: małe klasy, dobrzy nauczyciele, dbałość o ucznia. W takich szkołach uczniowie są znani i rozpoznani, klasy nie liczą 30 uczniów, lecz na przykład uczy się w nich 10-15 osób. Mała grupa szkolna to lepsze kształcenie i czas dla każdego ucznia. Poza tym w prywatnych szkołach uczniowie mają wiele zajęć dodatkowych, a nauczyciele mają dla nich sporo czasu. Dbałość o ucznia to ważna rzecz, dlatego rodzice chętnie wybierają dobre, prywatne uczelnie.

 

Uczelnie prywatne mnożą się

 

Uczelnie prywatne mnożą się. W Polsce jest ich coraz więcej. Poziom jest zróżnicowany – jedne oferują wysoki poziom kształcenia, inne są na pewno nastawione na masową produkcję dyplomów. Na pewno warto wybrać dobrą uczelnię, skoro płaci się za takie kształcenie i to niemało, miesięcznie od 400 do 1000 złotych. Jest to sporo, ale wysoka jakość kształcenia to bardzo ważna rzecz. Uczelnie prywatne są nadzorowane przez ministerstwo, muszą zapewnić jakość, ale nie zawsze jest to bardzo realne. Uczelni prywatnych jest wiele w dużych miastach, w małych miastach są one rzadkością. Słabe uczelnie po jakimś czasie znikają, nie dają odpowiednich kwalifikacji, a studenci często zostają bez niczego, bez kwalifikacji i dyplomu. Studia prywatne oferowane są także w opcji online, co bynajmniej nie jest dobrą sprawą.

 

Podsumowując, szkolnictwo prywatne uzupełnia szkolnictwo publiczne. Jest elitarne, kosztuje, ale czasami warto w nie inwestować. Miejsca na prywatnych uczelniach jest sporo. Miejsc na uczelniach publicznych często brakuje dla słuchaczy. Zatem warto podjąć kształcenie, które da dyplom i pozwoli znaleźć pracę marzeń. Zawsze jednak należy sprawdzić jakość szkoły czy uczelni oraz jej miejsce w rankingach.

Czytaj o wychowaniu patriotycznym na naszym blogu.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rada rodziców

W każdej polskiej szkole grupa zaangażowanych rodziców tworzy specjalną radę, która zajmuje się organizowaniem różnych wydarzeń i ogólną pomocą nauczycielom....

Zamknij