Facebook

Farba do włosów tradycyjna czy naturalna?

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Koloryzacja – stan obecny

Koloryzacja włosów to zabieg, na który decyduje się obecnie wiele pań, jednak wybór najlepszego środka do farbowania nie jest wcale taki prosty. Niektóre kobiety marzą o zmianie koloru włosów, podczas gdy inne chciałyby ukryć siwiznę. Obecnie kremy koloryzacyjne można podzielić na te tradycyjne oraz naturalne, jednak na jaki produkt najlepiej się zdecydować?

Farby tradycyjne

Tradycyjne farby do włosów zawierają w swoim składzie amoniak, który może wywoływać różnego rodzaju podrażnienia lub reakcje alergiczne. Z tego też względu przed nałożeniem takiej farby na włosy należy przeprowadzić test, aby mieć pewność, iż nie ma się uczulenia na taką farbę. Większość kobiet nie wykonuje niestety testów, przez co po nałożeniu farby na skórę głowy odczuwają świąd oraz silne pieczenie. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ w najgorszym przypadku można wylądować nawet w szpitalu. Choć takie farby pomagają na uzyskanie bardzo dobrego efektu koloryzacyjnego, to jednak ze względów zdrowotnych lepiej nie ryzykować i zdecydować się na farbę bez amoniaku lub tę całkowicie naturalną.

Farby naturalne

Naturalne farby do włosów są niezwykle delikatne, a największą ich zaletą jest to, iż nie wywołują silnych podrażnień skóry głowy oraz reakcji alergicznych. Z uwagi na fakt, iż takie farby nie zawierają w swoim składzie amoniaku, to nie niszczą one struktury włosów, a także nie naruszają pH skóry głowy. Wielu kobietom wydaje się, iż takie farby nie pomagają uzyskać ładnego odcienia włosów, jednak jest to błędne myślenie. Wprawdzie nie są one tak silne, jak tradycyjne farby zawierające w swoim składzie amoniak, jednak substancję tę w takich farbach zastępują inne składniki aktywne, które pomagają uzyskać ładny efekt. Taka farba nie nadaje się jednak dla kobiet, które mają dosyć dużo siwych włosów, jednak pozostałe kobiety mogą po nią sięgać bez obaw, ciesząc się pięknym i naturalnym kolorem kosmyków.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Patriotyzm i wychowanie patriotyczne po reformie edukacji

Reforma edukacji rewolucjonizuje system kształcenia dzieci i młodzieży w Polsce. W związku z wejściem jej w życie nastąpił proces stopniowego...

Zamknij