Facebook

Jak doładować telefon na kartę? Oto najlepsze metody!

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Nie musimy nikogo przekonywać, że posiadanie telefonu na kartę to wiele korzyści, z których najważniejsze to: brak długoterminowej umowy oraz zobowiązań, co do ilości i wysokości doładowań w miesiącu. Dlatego niezależnie od tego, jaki jest stan konta naszego smartfona możemy uzupełnić go na kilka prostych sposobów.

Większość operatorów oferuje szereg możliwości doładowania telefonu na kartę – za pomocą wydruków w terminalach czy sklepach stacjonarnych, korzystając z kart zdrapek, a nawet dedykowanych aplikacji mobilnych, typu SkyCash bądź operatorów płatniczych PayU. Jednak opcją, na którą najczęściej się decydujemy, jest doładowanie środków poprzez stronę internetową operatora.

 

Wygodnie internetowo

Wraz z rozwojem technologii online, doładowania przez Internet zaczęły zyskiwać na popularności. Ogromna większość operatorów umożliwia nam zasilenie konta za pomocą wyspecjalizowanych stron, aplikacji, ale i poprzez konto bankowe. Jest to z pewnością wygodne i szybkie rozwiązanie. Wystarczy, że wpiszemy swój numer telefonu oraz kwotę doładowania, a środki błyskawicznie lądują na koncie docelowym.

 

Analogicznie, jak powyżej możemy doładować środki z wykorzystaniem bankowej aplikacji mobilnej – z tym wyjątkiem, że nie musimy logować się na stronę główną banku, a jedynie do aplikacji mobilnej dostępnej w naszym smartfonie.

 

Doładowanie z innego numeru

Równie elastyczną opcją jest uzupełnienie środków na telefonie z konta innego numeru. Jest to dobre rozwiązanie, gdy z różnych powodów sami nie możemy tego dokonać. Ciekawe jest również to, że niektóre banki proponują doładowanie konta za pomocą SMS-a, a nawet przez bankomat. Traktują one bowiem każdą taką transakcję, jak klasyczny przelew na rachunek docelowy.

 

Inne formy zasilenia środków

Pomimo rosnącego zainteresowania kanałami internetowymi, niektórzy z nas wybierają tradycyjne formy doładowania – czy to w postaci kodu umieszczonego w formie zdrapki bądź wydruku, który możemy nabyć praktycznie w każdym mniejszym sklepie, kiosku, stacji benzynowej lub markecie. Niektórzy operatorzy udostępniają także możliwość zasilenia konta smartfonu z poziomu telefonu stacjonarnego. Wystarczy zadzwonić pod specjalny numer, a kwota doładowania zostanie doliczona do naszego miesięcznego rachunku.

 

Uwaga na oszustów

Przy szukaniu najlepszych opcji uzupełnienia środków na telefonie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na okazje “darmowych” doładowań. W dużej mierze skuszeni obietnicami takich serwisów nie dość, że możemy utracić pozostałe środki na koncie to w dodatku wysłanie SMS-a na wskazany numer wcale nie aktywuje przelanie obiecanej sumy… Dlatego, jeśli już zamierzamy kupić doładowanie przez Internet, pamiętajmy, żeby dokonywać tego wyłącznie z oficjalnej strony operatorów lub usługi bankowości internetowej.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Stawiaj granice i nazywaj uczucia. Co możesz zrobić dobrego dla swojego dziecka?

Na każdym etapie życia pojawiają się mniej lub bardziej stresujące sytuacje. Od tego w jaki sposób radzimy sobie z ich...

Zamknij