Facebook

Jak szybko pozbyć się bólu głowy? Sposoby na ból głowy

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Przeważnie ból głowy można zwalczyć domowymi sposobami, jednak gdy one nie pomagają, można również sięgnąć po tabletki przeciwbólowe. Ból głowy może mieć różne przyczyny i lokalizację – najczęściej pojawia się z lewej i z prawej strony (skroń), ale występuje także z przodu i z tyłu głowy. Często występuje nagle. Pomóc mogą m.in. kawa, kąpiel lub spacer.

Silny ból głowy może znacząco utrudniać codzienne funkcjonowanie, dlatego najlepiej zwalczyć go po pojawieniu się pierwszych objawów. Warto poznać przyczynę bólu głowy, dzięki czemu możliwe stanie się szybsze wyeliminowanie tej dolegliwości.

Co pomoże na ból głowy? – domowe sposoby i nie tylko

W momencie, gdy pojawia się ból głowy, warto od razu sięgnąć po tabletki przeciwbólowe (np. Paracetamol) – istnieje duża szansa, że na tym etapie można go szybko uśmierzyć i nie dopuścić do eskalacji. Z kolei jeśli nie ma się ich przy sobie, warto wykorzystać domowe sposoby na ból głowy. Oto 8 sprawdzonych metod na ból głowy:

Boli mnie głowa – co jest tego przyczyną?

Ból głowy to nieswoisty objaw, co oznacza, że może być objawem wielu schorzeń i dolegliwości. Może mieć nie tylko różne przyczyny, ale również miejsce występowania – pojawia się zarówno z prawej, jak i z lewej strony głowy, z przodu lub z tyłu. Poza tym może być różnego rodzaju – pulsujący, napięciowy lub w okolicy skroni. Do najczęstszych przyczyn bólu głowy zalicza się m.in. stres, niewłaściwę dietę, stosowanie używek (palenie papierosów, alkohol, narkotyki), zmianę ciśnienia atmosferycznego, infekcje (np. przeziębienie) oraz niestrawność. Warto podkreślić, że w przypadkach, gdy ból jest regularny i częsty, należy skonsultować się ze specjalistą.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Letni spacer po Łazienkach Królewskich

Łazienki królewskie w Warszawie to jedno z najlepszych miejsc na przechadzkę w czasie słonecznych dni. Latem wszystkie ogrody zachwycają bujną...

Zamknij