Facebook

Jakie właściwości mają szyby przeciwsłoneczne?

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Duża dostępność naturalnego światła dziennego w pomieszczeniu jest zjawiskiem pożądanym, natomiast przenikanie do budynku dużej ilości energii słonecznej nie zawsze jest mile widziane. W trakcie upałów może prowadzić do szybkiego przegrzewania się pomieszczeń i dać się we znaki ich użytkownikom.

 

Fasadowe szkło przeciwsłoneczne to nowoczesne rozwiązanie sprawdzające się wszędzie tam, gdzie poziom nasłonecznienia jest duży. Stosując je w przeszkleniach budynków wystawionych na działanie słońca, można skutecznie zmniejszyć koszty klimatyzowania pomieszczeń oraz poprawić komfort widzenia we wnętrzu.

Właściwości szkła przeciwsłonecznego

Szkło przeciwsłoneczne ANTELIO to inteligentny produkt mający zdolność do regulowania przepuszczalności światła słonecznego. Ta unikatowa właściwość pozwala na ograniczenie dopływu energii słonecznej do budynku przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej przepuszczalności naturalnego światła dziennego, co jest bardzo istotne dla prawidłowego funkcjonowania człowieka. Można dzięki temu uzyskać lepsze warunki w pomieszczeniach mocno nasłonecznionych, poprawić komfort widzenia z uwagi na odpowiednie filtrowanie światła słonecznego oraz zmniejszyć koszty klimatyzacji w okresie letnim. Szkło przeciwsłoneczne może być gięte, pokryte emalią oraz sitodrukiem. Dostępne jest w różnych wersjach kolorystycznych i stopniach odbicia światła. Istotny jest fakt, że jako twardopowłokowe szkło fasadowe nadaje się do wielu zastosowań w różnych rozwiązaniach architektonicznych, stwarzając projektantom nowe możliwości. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii szkło ANTELIO cechuje się dużą wytrzymałością techniczną oraz długowiecznością walorów estetycznych.

Zastosowanie szkła przeciwsłonecznego

Dzięki doskonałym parametrom technicznym i unikatowym właściwościom szkło przeciwsłoneczne znajduje szerokie zastosowanie w nowoczesnym budownictwie. Wykorzystywane jest w budynkach mieszkalnych i komercyjnych, np. w biurach, galeriach handlowych, placówkach oświatowych czy budynkach przemysłowych. Można je stosować także w oranżeriach, werandach i przeszkleniach dachowych.

Jak powstaje szkło przeciwsłoneczne?

Szkło przeciwsłoneczne tworzone jest na bazie szkła bezbarwnego lub barwionego w masie. Powstaje w wyniku zaawansowanego technologicznie procesu zwanego pyrolizą, polegającego na nanoszeniu na taflę szkła tlenków metali w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki temu parametry techniczne szkła przeciwsłonecznego wykazują bardzo wysoką wytrzymałość na upływ czasu i warunków zewnętrznych. W związku z tym nie trzeba się obawiać, że z czasem szkło straci swoje właściwości lub nadany mu wygląd, co jest szczególnie istotne w przypadku szyb barwionych w masie.

 

Fasadowe szkło przeciwsłoneczne daje możliwość realizowania nowoczesnych rozwiązań architektonicznych w praktyce. Dzięki swojej wytrzymałości zapewnia projektantom dużą elastyczność. W codziennym użytkowaniu sprawdza się zwłaszcza w przypadku budynków wystawionych na działanie energii słonecznej.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zmiana branży – misja zakończona sukcesem

Zmiana branży - misja zakończona sukcesem Myśl o przekwalifikowaniu się budzi w młodych ludziach same negatywne emocje. To zadanie kojarzy...

Zamknij