Facebook

Kalendarz książkowy – jak go wykonać samodzielnie?

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Kalendarz książkowy to użyteczny gadżet, który przydaje się zarówno w domu, w pracy czy w szkole. Osobisty organizer można wykonać samodzielnie, wykorzystując do tego metodę scrapbookingu i dodatki, takie jak: kolorowe papiery, stemple, wstążeczki, naklejki, taśmy samoprzylepne, sznurki, koronki.

 

Do czego służy kalendarz książkowy?

 

Książkowy kalendarz spełnia podobną funkcję jak planner, dziennik czy organizer. Użyteczny gadżet pozwala na swobodne planowanie i organizację czasu przez cały rok. Osobisty kalendarz ma wymiary książki, dlatego zmieści się w każdej kobiecej torebce, męskiej teczce czy dziecięcym plecaku. Własnoręcznie wykonany planner daje nieograniczone możliwości projektowania, nie tylko jego okładki, ale przede wszystkim wnętrza: rozkładu tygodni i dni, miejsc na dodatkowe notatki, numery telefonu, ważne adresy, zdjęcia czy indywidualny jadłospis. Kalendarz w książkowym wydaniu to użyteczny gadżet do pracy, nauki, w domu czy w podróży.

 

Kalendarz książkowy metodą scrapbookingu

 

Scrapbooking to metoda ręcznego ozdabiania albumów, notatników czy organizerów. Technika rękodzielnictwa jest popularna ze względu na całkowitą dowolność tworzenia i dekorowania przeróżnych przedmiotów użytkowych ale i kartek okolicznościowych, tekstury, plastiku. Metoda scrapbooking rewelacyjnie sprawdza się także do własnoręcznego wykonania spersonalizowanego kalendarza książkowego.

 

Kalendarz książkowy, krok po kroku

 

Najważniejszym etapem tworzenia książkowego kalendarza jest jego podstawa. Aby ułatwić sobie pracę i nie drukować oddzielnie pojedynczych stron kalendarzowych, można skorzystać z gotowych dzienników z odpowiednio oznaczonymi stronami, jakie można kupić, np. za pośrednictwem internetowego sklepu z akcesoriami do scrapbookingu. Podręczne kalendarze wykonuje się także z notatników z czystymi stronami, które wystarczy wypełnić gotowymi dodatkami do plannerów, jak: samoprzylepne tabele, listy, kolumny.

 

Wybierając podstawę kalendarza, warto zwrócić uwagę, aby jego okładka była wytrzymała i twarda, dzięki czemu organizer będzie bardziej odporny na uszkodzenia. Zewnętrzną stronę plannera można okleić specjalnym papierem do scrapbookingu, który dodatkowo wzmocni i usztywni okładkę.  

 

Ostatnim etapem tworzenia kalendarza książkowego jest ozdabianie. Im bardziej pomysłowy przy tym będzie twórca, tym efekt końcowy będzie ciekawszy i oryginalniejszy. Do ozdabiania metodą scrapbookingu stosuje się przeróżne gadżety, takie jak: kolorowe naklejki (piankowe, wypukłe, tekturowe, emaliowane), samoprzylepne taśmy, tasiemki, sznurki, wstążeczki, koronki, brokat, mazaki, farby, pióra, stemple, ozdoby z masy żywicznej lub drewna czy plastikowe dodatki, jak: koraliki, motywy zwierząt, guziki, ramki.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pożyczka na wakacje

Wakacje to szczególny okres w roku, na który z utęsknieniem czeka większość z nas. Każdy, kto przez cały rok ciężko...

Zamknij