Facebook

Letni spacer po Łazienkach Królewskich

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Łazienki królewskie w Warszawie to jedno z najlepszych miejsc na przechadzkę w czasie słonecznych dni. Latem wszystkie ogrody zachwycają bujną roślinnością. Można niespiesznie wędrować po parkach, siadać na ławeczkach by na moment odpocząć w cieniu drzew. Lato to też czas, gdy odbywają się tutaj warsztaty i różnego typu zajęcia oraz recitale fortepianowe na świeżym powietrzu.

 

Zajęcia i warsztaty w Łazienkach Królewskich

 

W czasie wakacji w Łazienkach realizowanych jest wiele projektów skierowanych do różnych grup wiekowych. Odbywają się tu m.in. warsztaty performatywne dla młodzieży o nazwie Letnia Rezydencja. Łazienki Królewskie w Warszawie to również miejsce, w którym rozrywkę znajdą dorośli, np. zajęcia z jogi na świeżym powietrzu, spotkania wokół najsłynniejszych dramatopisarzy, otwarte treningi biegowe, liczne wykłady oraz prelekcje z zakresu szeroko rozumianej sztuki. Warto śledzić na bieżąco wszystkie inicjatywy, ponieważ nieustannie dzieje się tu coś bardzo interesującego.

 

Po szkoleniach lub warsztatach najlepiej wybrać się na relaksujący spacer po ogrodach, np. jedną z wytyczonych specjalnie ścieżek: Zegary Słoneczne i Źródełka lub Postacie Historyczne i Pomniki. Koniecznie trzeba też udać się do ogrodu Chińskiego, aby zobaczyć orientalną pagodę. Pawilon jest pokryty dachówką, która została specjalnie wykonana na zamówienie i sprowadzona z Azji.

 

Jeżeli łazienkowski letni spacer odbywa się w niedzielę, punktem obowiązkowym jest wówczas wysłuchanie recitalu fortepianowego. Koncert odbywa się w ogrodzie Modernistycznym pod pomnikiem Fryderyka Chopina w ciągu dnia dwa razy: o godzinie 12:00 i 16:00. Do udziału w nim zapraszani są artyści światowej klasy z całego świata.

 

Bezpłatne zwiedzanie Łazienek Królewskich

 

W każdy czwartek można nieodpłatnie zwiedzić letnią rezydencję króla Stanisława Augusta. Wolny wstęp obowiązuje na wystawy stałe i czasowe. Do Pałacu na Wyspie warto wybrać się po to by zobaczyć Królewską Galerię Obrazów oraz królewskie apartamenty. W Starej Oranżerii można zwiedzić Teatr Królewski, Królewską Galerię Rzeźby z gipsowymi kopiami najsłynniejszych rzeźb antycznych i Galerię Rzeźby Polskiej. Wizyta w Pałacu Myślewickim to okazja do tego, żeby zobaczyć jak mieszkał książę Józef Poniatowski.

 

Darmowe zwiedzanie obejmuje również Koszary Kantonistów i Powozowni czyli obiekty Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, które należą do Oddziału Muzeum Łazienki Królewskie.

 

Po bezpłatne wejściówki należy się zgłosić do kasy w Pałacu na Wyspie i w Starej Oranżerii.

 

Jak widać Łazienki Królewskie to miejsce, w którym odbywają się różnego typu imprezy kulturalne w Warszawie .Latem stolica oferuje mnóstwo atrakcji, wśród nich z pewnością warto wybrać te, które są realizowane w królewskich ogrodach i rezydencjach.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Oparzenia słoneczne – jak pomóc osobie z oparzoną skórą?

Oparzenia słoneczne to efekt nadmiernej ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych przy jednoczesnym unikaniu stosowania ochronnych kosmetyków z filtrem. Pierwsza...

Zamknij