Facebook

Najlepsze pomysły na pracę dorywczą dla młodych

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Będąc w szkole średniej czy na studiach, czas po lekcjach możesz zabijać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest codzienne przeglądanie nowości na demotywatorach czy kwejku. Drugim natomiast jest kreatywne spędzanie wolnego czasu. Jeszcze lepiej, gdy można przy tym dorobić – poniżej przedstawiono kilka pomysłów na ciekawe prace dorywcze.

Zarabianie na pisaniu

Obecnie w sieci można znaleźć wiele zleceń na tworzenie artykułów na strony www, tekstów do katalogów, opisów kategorii, itd. Wystarczy, że masz komputer, dostęp do Internetu i lekkie pióro. Możesz rezerwować interesujące cię zlecenia, lub wystawić swoje gotowe teksty na giełdę tekstów. Duże zróżnicowanie tematyczne zapewni uniknięcie rutyny. Jednocześnie pozwala to także poszerzyć horyzonty i dowiedzieć się czegoś nowego podczas robienia researchu do artykułu.

Fotografia

Jeśli znasz się na robieniu zdjęć i ich obróbce, możesz zarobić, robiąc sesje zdjęciowe czy sprzedając swoje fotografie do banków zdjęć. Fotografia wymaga większego nakładu finansowego (sprzęt, programy do obróbki grafiki), jednak jest to dziedzina zapewniająca stały rozwój. Dorywcze fotografowanie po godzinach umożliwi tworzenie portfolio, i ułatwi zdobywanie doświadczenia w branży, co łatwo będzie można w przyszłości przekuć w stałą pracę.

Prowadzenie bloga

Prowadzenie bloga niekoniecznie od początku będzie przynosić zyski, jednak tworząc ciekawe treści, z czasem zdobędziesz grono czytelników, zwiększysz zasięg, a wtedy pojawią się propozycje współpracy. Stworzenie wokół swojego bloga społeczności zapewni nam także potencjalne grono nabywców, gdy postanowimy napisać i wydać książkę – jej promocja będzie ułatwiona, gdy autor i jego styl będzie już czytelnikowi znany. Tak więc, jak widać, prowadzenie bloga jest idealną pracą dorywczą dla młodej osoby.

Tworzenie stron www

Internet jest kopalnią wiedzy, jednak nie każdy potrafi swoją wiedzę zaprezentować we wdzięczny sposób szerszemu gronu odbiorców. Wówczas szuka się pomocy u kogoś, kto potrafi stworzyć stronę internetową czy bloga. Jeśli masz takie umiejętności, to spróbuj je spieniężyć, tworząc strony na zlecenie.

Rozdawanie gazet, ulotek

Pomimo rozwoju technologii i powszechnego dostępu do Internetu, praca ta jest nadal popularna. Szkoły językowe, sklepy, czy biura kredytowe chętnie korzystają z tej formy reklamy. Największą zaletą tej pracy jest fakt, że do jej wykonywania nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności ani nawet komputera. Wystarczy odrobina zapału do pracy.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Praca przy komputrze – wpływ na zdrowie

W dzisiejszych czasach komputer jest najważniejszym narzędziem pracy dla wielu ludzi. Bez niego nie może istnieć żadna firma, bo prowadzenie...

Zamknij