Facebook

Obsługa prawna firm – wsparcie kancelarii przy tworzeniu umów

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Tworzenie i zawieranie umów to podstawa funkcjonowania każdego biznesu, działalności. Często jednak pojawiają się problemy z interpretacją zapisów lub wątpliwości co do zawartości umowy. Aby stworzyć bezpieczną i satysfakcjonującą obie strony umowę, warto zatem sięgać po pomoc specjalistów.

Czemu umowy biznesowe są tak ważne?

Umowa biznesowa to odzwierciedlenie relacji między kontrahentami. Powinna zostać sporządzona zgodnie z obowiązującymi przepisami, w taki sposób, aby zabezpieczać interesy obu stron. Umowa musi jasno określać zadania i obowiązki kontrahentów oraz ich prawa. Także tutaj znajdują się podpunkty mówiące o tym, jakie konsekwencje poniesie strona, która nie wywiązała się ze swoich zobowiązań lub zrobiła to w niewystarczający sposób. Dokument, jakim jest umowa, zawiera informacje o wynagrodzeniu, terminach, zasadach i zakresie współpracy. Jest tu również miejsce na zapis o danych poufnych i podlegających ochronie. Umowa określa strony współpracy, wskazuje osoby kontaktowe. Każda umowa biznesowa, poczynając od tych najdrobniejszych po najpoważniejsze, powinna zostać przygotowana w sposób wyjątkowo staranny i przemyślany. Tak, aby nie pojawiały się wątpliwości co do sposobu interpretacji jej treści. Warto zatem przemyśleć kwestię skorzystania z opcji, jaką jest obsługa prawna firm.

Wsparcie kancelarii prawnej przy tworzeniu umowy

Firmy tworzą umowy i otrzymują umowy do podpisania. W każdym z tych przypadków dobrze jest skorzystać z podpowiedzi i pomocy osób znających tajniki prawa. Otrzymana umowa może zawierać wiele niejasnych, prawniczych sformułowań, które mogą wprowadzić zamieszanie i niepokój kontrahenta. Warto przeanalizować je z prawnikiem, który wyjaśni i rozwieje wątpliwości. Zdarza się i tak, że umowy zawierają tzw. „kruczki prawne”, które lepiej jest rozszyfrować przed podpisaniem umowy. To po prostu kwestia bezpieczeństwa. Rozmowa z prawnikiem pozwoli rozważyć możliwe scenariusze, obrót sytuacji i ryzyka związane z podpisaniem dokumentu. Czasem ustrzeże przed podpisaniem „złej” umowy. I w sytuacji odwrotnej, gdy potrzeba stworzyć umowę, dobrze jest podeprzeć się specjalistyczną wiedzą z zakresu prawa oraz obowiązujących standardów biznesowych. Pomoc pracowników kancelarii prawnej to opiniowanie umów, ale także negocjowanie jak najlepszych warunków współpracy między firmami.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kiedy opłaca się faktoring niepełny?

Faktoring to doskonałe narzędzie do finansowania sprzedaży z odroczonym terminem płatności. Dzięki wpływom z faktoringu, przedsiębiorstwa mogą przeznaczyć środki finansowe...

Zamknij