Facebook

Popularne zabiegi na włosy u fryzjera

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Wieloletnie farbowanie, używanie prostownicy bądź lokówki czy nadmierna ekspozycja na słońce bardzo osłabia i niszczy włosy. Silne uszkodzenia kosmyków można zregenerować za pomocą profesjonalnego zabiegu w salonie fryzjerskim, np. kuracji keratyną, pielęgnicą, nawilżania ampułką czy rekonstrukcji.

 

Zabieg rekonstrukcji włosów

Profesjonalny zabieg rekonstrukcji włosów składa się z czterech etapów. Pierwszym z nich jest otwarcie łusek włosowych i dokładne oczyszczenie ich z wszelkiego rodzaju mikrozanieczyszczeń. Dzięki temu będą one lepiej przygotowane na przyjęcie kompleksu aminokwasów. Kolejnym etapem jest wygładzenie włosów, by potem nałożyć na nie specjalny głęboko odbudowujący preparat, którego działanie nadaje kosmykom sprężystość i elastyczność. Ostatni etap zabiegu rekonstrukcji polega na nawilżeniu i nabłyszczeniu, dzięki czemu fryzura będzie się lepiej układać.

 

Zabieg u fryzjera, taki jak rekonstrukcja, pozwala szybko i skutecznie poprawić wygląd włosów, ale nie można zapominać o ich codziennej pielęgnacji w domu. Oprócz szamponu dobrze jest używać odżywek, masek, serum czy mgiełek wzmacniających. Kosmetyki do pielęgnacji włosów można kupić w takim miejscu, jak internetowy sklep kosmetyczny Superkoszyk.pl, gdzie drogą online zamawia się ulubione produkty pielęgnacyjne.

 

Zabieg nawilżający włosy

W salonie fryzjerskim można skorzystać z zabiegu nawilżania włosów. Jest on polecany zwłaszcza dla osób, których włosy po wysuszeniu puszą się i przypominają siano. Kuracja polega na nałożeniu na kosmyki specjalnej silnie nawilżającej maski, np. na bazie soli morskiej, ampułki odżywczej i umyciu głowy szamponem kondycjonującym.

 

Zabieg na włosy – pielęgnica

Pielęgnica do włosów to urządzenie, które przypomina zwykłą prostownicę lecz jej efekt jest zupełnie odwrotny. Zabieg polega na przeczesywaniu kosmyków specjalną powierzchnią, która wytwarza ultradźwięki. Dzięki temu nałożone na włosy preparaty pielęgnacyjne natychmiast się wchłaniają i docierają do najgłębszych struktur włosa. Urządzenie emituje również promienie podczerwieni, co pobudza cyrkulację krwi na skórze głowy oraz regeneruje zniszczone tkanki i ogranicza wypadanie włosów.

 

Keratyna na włosy

Keratyna jest budulcem włosów, dlatego gdy dochodzi do jej niedoboru, włosy robią się suche, łamliwe i matowe. Przed zabiegiem keratynowym, fryzjer oczyszcza skórę głowy specjalnym szamponem. We włosy zostaje wprowadzona ampułka z aktywnymi składnikami. Keratyna jest rozprowadzana na kosmykach na ciepło. Wysoka temperatura bowiem przyspiesza wnikanie substancji w głąb włosów i naprawę ich mikrouszkodzeń.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Projektowanie ubrań

Niektórzy ludzie tak ułożyli sobie życie, że robią w nim to, co lubią i na tym zarabiają. Hobby jest ich...

Zamknij