Facebook

Zmiana branży – misja zakończona sukcesem

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Zmiana branży – misja zakończona sukcesem

Myśl o przekwalifikowaniu się budzi w młodych ludziach same negatywne emocje. To zadanie kojarzy się głównie ze stresem i często jest zakończone niepowodzeniem. Jednak wystarczy odpowiednia strategia, by wszystko mogło pójść po naszej myśli. Poniżej krótki przewodnik, który pomoże zaprowadzić porządek oraz ustalić priorytety na drodze do sukcesu.

Odpowiednia ocena sytuacji

Na początku koniecznie trzeba kompleksowo ocenić swoją aktualną sytuację. Wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie kwestie znacznie pomogą w ustaleniu dalszych kroków. Zaczynamy od poniższych pytań:

Odpowiedzi mogą bardzo szybko ukierunkować nasz tok myślenia oraz dalsze działania. Jeśli przychodzą nam do głowy interesujące dla nas zawody, to trzeba zgłębić wiedzę na ich temat. Może znamy kogoś, kto pracuje na podobnym stanowisku. Jeśli nie, to nic straconego. W internecie z łatwością znajdziemy opisy stanowisk, zakresy obowiązków oraz potencjalne zarobki.

Umysł otwarty na nowe możliwości

Kolejnym ważnym krokiem jest już działanie w wybranym przez siebie kierunku. Warto poznać zalety i wady nowej ścieżki kariery w praktyce. Jeśli jest taka możliwość, to trzeba spróbować wykonać jakieś zadanie jako wolontariusz lub freelancer. Może są dostępne kursy online prowadzone przez ekspertów z danej dziedziny. Ich doświadczenie jest nieocenioną pomocą dla nowicjuszy. Każdą wolną chwilę wypełniamy myślami i działaniami, które mają nas doprowadzić do zmiany branży.

Wspinaczka po nowej drabinie

Nowe, jednak wciąż minimalne, doświadczenie powinno zdecydowanie ułatwić nam zmianę profesji. Natomiast to oczywiście dopiero początek nauki i zdobywania praktyki. Gdy naprawdę zależy nam na rozwoju w nowej dla nas branży, to warto rozważyć stanowisko młodszego specjalisty czy wsparcia bardziej doświadczonego pracownika. Na początku będziemy zarabiać mniej – truizm, ale niech to nie będzie zniechęcające. Jeśli udało nam się dostać do nowej firmy i przekonać pracodawcę, żeby dał nam szansę, to jednoznaczny dowód, że na sukces nie trzeba będzie długo czekać.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Poznań miastem przyjaznym dla mieszkańców?

Poznań miastem przyjaznym dla mieszkańców? Poznań to jedno z większych i bardziej rozwiniętych miast Polski. Jest ważnym ośrodkiem handlowym i...

Zamknij